Honeyview Download

Honeyview to prosty, ekstremalnie szybki program przeznaczony do przeglądania grafik w Windows, dostępny w naszym języku. Stanowi świetną alternatywę dla systemowej przeglądarki grafiki czy InfraView.

Obsługuje takie formaty jak:

  • BMP, JPG, GIF, PNG, PSD, DDS, JXR, WebP, J2K, JP2, TGA, TIFF, PCX, PNM, PPM czy BPG.
  • RAW i pokrewne (DNG, CR2, CRW, NEF, NRW, ORF, RW2, PEF, SR2, RAF)
  • pliki spakowane i skompresowane (ZIP, RAR, 7Z, LZH, TAR, ALZ, EGG)

Program pozwala nie tylko na przeglądanie zwykłych grafik czy obrazków, ale również dużych zdjęć RAW z aparatów fotograficznych. Honeyview posiada zarówno podstawowe funkcje, jak i zaawansowane opcje, ułatwiające pracę dla użytkownika. Wśród podstawowych rozwiązań znajdziemy powiększanie zdjęć, obracanie, kowertowanie obrazków, uruchomienie pokazu slajdów, szybki podgląd czy przeglądanie całych albumów i folderów.

Dodatkowe narzędzia oferowane przez tą przeglądarkę plików graficznych to chociażby blokowanie widoku przed zmianami, dodawanie zakładek i ulubionych zdjęć, kopiowanie i przenoszenie grafik w wybrane miejce w komputerze czy na nośniku zewnętrznym. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczanie zdjęć na mapie (współpraca z Google Maps) na podstawie informacji zawartych w plikach RAW. Poza tym dostępny jest podgląd danych EXIF w zdjęciach. Możemy też skorzystać z kilku sposobów podglądu zdjęć - w oknie, w trybie pełnoekranowym czy w wybranej rozdzielczości.

Za pomocą skrótów klawiszowych i gestów myszyki możemy przyśpieszyć korzystanie z programu. Honeyview jest spolszczony, posiada prosty interfejs i łatwo dostępne funkcje.