Microsoft Baseline Security Analyzer Download

Microsoft Baseline Security Analyzer jest darmowym programem firmy Microsoft, którego zadaniem jest śledzenie i ochrona programów, z których korzystamy w systemie Windows. Program działa nie tyolko w nowszych, ale też starszych wersjach Windows. 

Głównym zadaniem Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) jest przede wszystkim monitorowanie zainstalowanych poprawek i aktualizacji programów Microsoftu. Narzędzie łączy się przez internet z bazą danych Microsoft Update i sprawdza, czy Internet Explorer, pakiet Office lub inny program otrzymał najnowsze zabezpieczenia i poprawki chroniące go przed zagrożeniami płynącymi z internetu. Program skanuje wszystkie zainstalowane narzędzia i dostarcza nam kompletny raport na temat stanu naszego oprogramowania w systemie Windows.

Microsoft Baseline Security Analyzer to narzędzie, które docenią przede wszystkim administratorzy sieci komputerowych, specjaliści IT i osoby zajmujące się dbaniem o sieć połączonych ze sobą komputerów. Za pomocą tego narzędzia można na bieżąco monitorować stan bezpieczeństwa programów. Aby korzystać z MBSA trzeba mieć prawa administratora w Windows. Program pozwala również na wykonywanie poleceń z poziomu Wiersza poleceń, co jest sporym udogodnieniem dla administratorów sieci. To jedno z nielicznych narzędzi, które tak szczegółowo pozwala na monitorowanie sieci komputerowej i wprowadzanie szybkich zmian dotyczących bezpieczeństwa programów.