HiAlgo Chill Download

HiAlgo Chill to niewielka aplikacja, za pomocą której możemy zredukować problemy z przegrzewaniem się laptopów oraz komputerów podczas gier. Zadaniem programu jest odpowiednie ograniczenie ilości klatek na sekundę w grach, tak, aby zredukować obciążenia procesora i karty graficznej w komputerze lub laptopie. Program nie ogranicza jednak FPS'ów do jednej, stałej wartości - robi to dynamicznie, w zależności od tego, co dzieje się na ekranie. Przykładowo, w trakcie akcji ilość FPS jest zwiększana, aby ułatwić np. celowanie. Z kolei gdy spacerujemy po świecie i na ekranie nie dzieje się nic szczególnego, program zmniejsza ilość FPS, dając komputerowi odpowiednio odetchnąć.

Zaletą programu jest fakt, że poza oszczędzaniem baterii i zmniejszeniem przegrzewania się komputera, HiAlgo Chill redukuje także skoki w klatkach na sekundę. Przykładowo, gdy nasz komputer oferuje wydajność na poziomie od 35-40 FPS do 60 FPS w zależności od tego, w którym kierunku patrzymy, to zauważymy, że tak drastyczne skoki wydajności powodują nieprzyjemne sterowanie. Obracanie widoku za pomocą myszy staje się powolne i ociężałe. HiAlgo Chill "spłaszcza" jednak różnice między najwyższą i najniższą ilością klatek na sekundę, dzięki czemu sterowanie jest znacznie przyjemniejsze i znika efekt ociężałego kursora.

Uwaga! Programu należy używać tylko do gier jednoosobowych. Nie zaleca się używać go w grach online/MMO, gdyż systemy antycheatowe mogą go wykryć i uznać za szkodliwy program dający nieuczciwą przewagę nad innymi graczami, czego efektem może być zbanowanie naszego konta.