MacType Download

MacType to narzędzie dla osób, którym nie podoba się sposób renderowania i wygładzania czcionek w Windowsie. Za pomocą MacType możemy w prosty sposób dodać wygładzanie wzorowane na komputerach Mac oraz Linux. Czcionki będą nieco grubsze, mocniejsze, wyraźniejsze, a także lepiej wygładzone.  Dostępnych jest kilka profili, które wygładzają na wzór Maca, iOS oraz innych konfiguracji. MacType wygładza czcionki globalnie w systemie - działa zarówno na aplikacje 32-bitowe jak i 64-bitowe, nie powodując żadnych problemów.

Korzystanie z MacType jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować aplikację wybierając język angielski. Użytkownikowi zostanie zaprezentowany ekran konfiguracyjny (również należy zmienić język w zakładce Language z chińskiego na angielski), gdzie możemy wybrać, w jaki sposób ma być MacType uruchamiany. Narzędzie może działać poprzez modyfikację rejestru, poprzez uruchomioną usługę systemową lub po prostu działać tradycyjnie w tle w postaci ikony w obszarze powiadomień.

Po wybraniu sposobu działania programu wyświetlą się dostępne profile. Użytkownik znajdzie tu profile skonfigurowane pod kątem imitowania renderowania czcionek z OS X, iOS, a także stworzone z myślą o konkretnych monitorach (LCD, CRT). Po wybraniu profilu i potwierdzeniu ustawień wszystkie zmiany wejdą w życie. Aby zobaczyć je w uruchomionych aplikacjach (np. w działającej w tle przeglądarce) należy ją najpierw zamknąć, a potem uruchomić ponownie.