JPGmini Download

JPGmini to darmowy program, przy pomocy którego jesteśmy w stanie zredukować rozmiar plików JPG bez utraty jakości. Dzięki prostemu interfejsowi i łatwej obsłudze możemy jednym kliknięciem myszy skompresować masowo wszystkie zdjęcia, które zostaną dodane do listy. JPGmini potrafi zredukować rozmiar naszych zdjęć nawet do 30% bez wprowadzania strat do jakości obrazów.

Po uruchomieniu programu, użytkownik na ekranie zobaczy niewielkie, czarne okienko z pustą listą. Pierwszym krokiem jest dodanie do listy zdjęć, które mają zostać skompresowane. W tym celu należy zaznaczyć obrazy w Eksploratorze Windows, a następnie przenieść je do programu metodą "przeciągnij i upuść". Następnie należy wybrać opcję "Optimize" i poczekać na ukończenie optymalizacji. Obok każdej pozycji wyświetla się procentowa ilość zaoszczędzonego miejsca.

Opcjonalnie użytkownik może wysunąć ustawienia z prawej części okna, w których znajduje się m.in. opcja Backup. Domyślnie JPGmini podczas optymalizacji zastępuje oryginalne pliki tymi pomniejszonymi. Gdy zaznaczona zostanie opcja "Backup", to aplikacja utworzy najpierw kopię zapasową oryginalnych plików, a dopiero później je przekonwertuje.