Zorin OS Download

Zorin OS to dystrybucja Linuksa, bazowana na Ubuntu, która została utworzona specjalnie z myślą o użytkownikach chcących przenieść się z systemu Windows na Linuksa. Przesiadka nie zawsze jest łatwa i twórcy Zorin OS postanowili sprawić, aby proces ten był bezbolesny.

Przede wszystkim dopasowano interfejs całego systemu w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorowywał on ten, który znajdziemy w Windows 7. Zorin OS posiada menu Start wzorowane na Windowsie, pasek zadań z ikonami oraz zasobnik systemowy z godziną i datą. Specjalnie dla systemu napisano aplikację umożliwiającą błyskawiczną zmianę układu interfejsu, który umożliwia odwzorowanie nie tylko Windowsa, ale także Mac OS X, Ubuntu czy inne systemy. Układ i wygląd możemy zmieniać jednym kliknięciem myszy z poziomu specjalnego menedżera.

Kolejną zaletą Zorin OS jest zintegrowanie systemu z wieloma aplikacjami, które są użytkownikom Windowsa najbardziej potrzebne. Po instalacji znajdziemy mnóstwo znanych programów, takich jak przeglądarkę internetową, pakiet biurowy czy aplikacje multimedialne. Dodatkowo Zorin OS jest zintegrowany i skonfigurowany pod kątem użytkowania Wine oraz PlayOnLinux - dwóch aplikacji, które umożliwiają szybkie i proste uruchamianie gier i programów z Windowsa.