LookDisk Download

LookDisk to bezpłatny, niewielki i prosty w obsłudze program, za pomocą którego wyszukamy dowolne pliki zapisane na dysku twardym w komputerze. Największą zaletą programu jest duża wygoda i wysoka wydajność wyszukiwania plików bez angażowania zbyt wielu zasobów systemowych.

Praca z programem LookDisk nie zakłóca działania systemu operacyjnego i oferuje o wiele więcej opcji niż zwykłe wyszukiwania plików za pomocą eksploratora. Wśród wielu opcji i funkcji programu warto wspomnieć o możliwości wyszukiwania plików również z uwzględnieniem zawartości archiwów w formatach RAR, ZIP, 7ZIP, CAB etc. Co więcej, za pomocą programu LookDisk możemy odnaleźć plik tekstowy wpisując zamiast nazwy pliku jedynie fragment tekstu, który się w nim znajduje. Sposób ten działa również na pliki w archiwach.

Oprócz powyższych zalet na uwagę zasługuje o wiele większa liczba definicji i parametrów wyszukiwania, dzięki czemu cały proces możemy znacząco usprawnić i przyspieszyć. Możemy na przykład wyszukiwać pliki uwzględniając zakres ich rozmiaru, format, datę modyfikacji etc. Co więcej, każda opcja i wpis jest zapamiętywana przez program, dzięki czemu po powrocie nie musimy wpisywać długich fraz lub wybierać wielu opcji i parametrów wyszukiwania.

Do pozostałych opcji programu LookDisk należy możliwość wyświetlania stanu dysku twardego z podstawowymi informacjami o partycjach, ich rozmiarze, zajętym miejscu, wolnej przestrzeni itp.