FastPreview Download

FastPreview to darmowa aplikacja, która wzbogaca menu kontekstowe w systemach Windows o nową opcję wyświetlającą podgląd zdjęcia. Wystarczy, że klikniemy prawmy przyciskiem myszy na plik z obrazem (w dowolnym miejscu lub programie), a FastPreview wyświetli miniaturę zdjęcia pośród opcji menu kontekstowego. Miniatura domyślnie wyświetla się w rozmiarze 300x300px, ale użytkownik może dowolnie dostosować jej wielkość do własnych potrzeb.

FastPreview bezproblemowo integruje się z systemem i zadziała nawet w połaczeniu z popularnymi menedżerami plików, takimi jak Total Commander czy Unreal Commander. Poza menu kontekstowym, FastPreview wyświetla także nową opcję we właściwościach obrazu. Wystarczy, ze klikniemy prawym przyciskiem myszy na wybrany plik ze zdjęcie, udamy się do właściwości, a następnie w nowym oknie przejdziemy do zakładki “FP”. Znajdziemy tam bardzo szczegółowe informacje na temat zdjęcia, takie jak dane Exif, informacje o aparacie, którym wykonano zdjęcie oraz mnóstwo innych informacji.

Poza wspomnianymi opcjami, FastPreview oferuje użytkownikowi także dodatkową przeglądarkę zdjęć. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i rozwinięciu opcji “Otwórz za pomocą”, użytkownik zauważy na liście pozycję “FastPreview”. Przeglądarka pozwala m.in. na szybką rotację zdjęć czy zmianę resamplingu.