Webroot System Analyzer Download

Webroot System Analyzer to bezpłatne, kompleksowe i bardzo proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego przeprowadzimy dokładną analizę i diagnostykę całego komputera pracującego w oparciu o system operacyjny Windows.

Po uruchomieniu programu Webroot System Analyzer rozpocznie się dokładny skan całego systemu operacyjnego, a następnie oczom użytkowników ukaże się lista najważniejszych informacji i parametrów komputera. Co ciekawe, program jest nie tylko darmowy, ale również nie wymaga instalacji na dysku twardym, a w związku z tym jest gotowy do pracy zaraz po ściągnięciu i wgraniu np. na przenośną pamięć USB.

Do największych zalet programu Webroot System Analyzer należy przede wszystkim szybkie i dokładne skanowanie komputera i całego systemu. Po przeprowadzeniu wstępnego procesu, program wyświetla dokładne informacje i parametry systemu operacyjnego oraz praktycznie wszystkich komponentów zainstalowanych w komputerze. Warto również wspomnieć o możliwości identyfikacji wszystkich zainstalowanych aktualizacji systemu operacyjnego.

Z drugiej strony jednak, jeśli w systemie brakuje ważnych składników i aktualizacji, program poinformuje o tym fakcie użytkownika. Ponadto Webroot System Analyzer sprawdza, czy system ma aktywną ochronę, włączoną zaporę firewall etc. Wygenerowany przez narzędzie raport możemy eksportować do pliku tekstowego – zapisane tam informacje mówią między innymi o wersji systemu operacyjnego, ilości aktywnych procesów, danych użytkownika, wersjach i modelach poszczególnych podzespołów etc.