PaperPlane Download

Program PaperPlane (dawniej WinLaunch) to prosty launcher aplikacji i programów dla Windows naśladujący rozwiązanie z iPada i Macbooka. Jest darmowy i dostępny po polsku.

Mac OS X oferuje prosty i wygodny sposób na uruchamianie programów. To tzw. Launchpad, czyli siatka ikon - skrótów, które prowadzą do najczęściej używanych aplikacji. Launchpad jest ładowany na głównym ekranie. Pulpit rozmywa się, co ułatwia wybranie odpowiedniego elementu.

Za pomocą PaperPlane możemy uzyskać ten sam efekt w Windowsie. Usługę można przypisać do skrótu klawiszowego, środkowego klawisza myszy lub gestu (możliwe jest np. uruchomienie PaperPlane po przesunięciu kursora w wybrany róg ekranu). Launcher może też być uruchamiany z poziomu paska zadań, gdzie instaluje się ikona tego narzędzia. PaperPlane automatycznie importuje wszystkie programy i gry, które znajdują się w naszym komputerze. Możemy też sami dodawać program, pliki, ustawienia systemowe czy foldery. Wystarczy z poziomu launchera kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję "Dodaj".

Program automatycznie uruchamia się w języku angielskim, ale wystarczy kliknąć jego ikonę w pasku zadań prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Settings. Po przeniesieniu do ustawień aplikacji możemy zmienić język na polski. W Ustawieniach można zmienić również wygląd i zachowanie PaperPlane. Możemy m.in. sprawić, że launcher będzie zainstalowany zamiast Pulpitu w Windows, możemy zmienić rozmiar ikon programów, krój czcionki, tło i tapetę, możemy też zmienić skróty klawiszowe. PaperPlane umożliwia także zapisanie kopii zapasowej ustawień, uruchamianie wraz z startem systemu czy dodanie opcji do menu kontekstowego Windows.