RegScanner Download

Regscanner to darmowy program, który znacznie ułatwia i przyspiesza przeszukiwanie rejestru oraz dokonywanie zmian. Zamiast włączać tradycyjne okno rejestru i korzystać z opcji wyszukiwania, która wyświetla tylko jeden wynik za jednym razem, program Regscanner pozwala przeszukać rejestr w znacznie czytelniejszy i lepszy sposób. Użytkownik może wybierać klucze bazowe, które mają zostać przeszukane, a także dodawać inne filtry np. w postaci konkretnego typu klucza, który ma zostać znaleziony. Uzyskane wyniki wyszukiwania przedstawione są w postaci czytelnej tabelki, na której widać wszystkie wyniki wyszukiwania, a nie tylko jeden, jak to ma miejsce w przypadku Edytora Rejestru.

Po uruchomieniu programu wyświetlone zostanie główne okno Regscannera, w którym możemy wpisać wyszukiwaną frazę, określić sposób dopasowywania słowa kluczowego do wartości, wybrać sposób przeszukiwania (wartości, dane, klucze), ograniczyć ilośc wyników do konkretnej liczby bądź wyświetlać tylko klucze, które były modyfikowane w danym przedziale czasowym. Dodatkowo użytkownik może ograniczyć wyszukiwanie do konkretnego typu wartości (np. DWORD) oraz przeszukiwać konkretne klucze bazowe (HKEY_LOCAL_MACHINE etc.). Program pozwala także ustawić czarną listę lokalizacji w rejestrze, które mają zostać pominięte podczas skanowania.

Wyniki skanowania są wyświetlone w postaci bardzo czytelnej i łatwej w obsłudze listy podzielonej na kolumny, która wyświetla klucz rejestru, nazwę, typ, wartość i datę ostatniej modyfikacji. Znalezione klucze możemy od razu usuwać z poziomu RegScannera bądź rozwinąć menu kontekstowe dla wybranego znaleziska i skorzystać z dodatkowych opcji. Dzięki nim możemy skopiować dany klucz, wyeksportować go do pliku .REG bądź otworzyć daną lokalizację w systemowym Edytorze Rejestru i przeprowadzić już tam dalsze operacje.