Mumble Download

Mumble to darmowy program do grupowej komunikacji głosowej, stworzony specjalnie z myślą o graczach. Program jest bardzo lekki, działając w tle nie wpływa negatywnie na uruchomione gry. Rozmowa przez Mumble charakteryzuje się niskim poziomem opóźnienia oraz wysoką jakością dźwięku. Gracze mogą skorzystać z dodatkowych pluginów, które zintegrują program z grą, dzięki czemu kwestie wypowiadane przez znajomych będą dobiegać z różnych stron słuchawek, w zależności od tego, w którym miejscu znajomi stoją w grze.

Mumble działa na zasadzie serwer-klient, zatem aby się połączyć z innymi graczami musimy najpierw podłączyć się do serwera. Użytkownicy mogą stworzyć własny serwer domowy, który bez problemu pomieści sporą ilość graczy. Jeżeli jednak nie mamy możliwości stworzenia własnego serwera to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zalogować się na któryś z publicznych (darmowych) serwerów i utworzyć własny kanał, na którym możemy rozmawiać ze znajomymi.

Dodatkowo program posiada graficzną nakładkę, która wyświetla się w rogu ekranu nawet wtedy, gdy jesteśmy w trakcie gry. Możemy dzięki temu śledzić osoby dostępne na naszym kanale. Nakładka dodatkowo wyświetla ilość FPS w grze.