Evernote Web Download

Evernote Web jest rozbudowanym notatnikiem internetowym, którego zawartość możemy synchronizować na różnych urządzeniach. Użytkownik może gromadzić wszelkiego rodzaju dane i tworzyć notatki, zapiski, a także zapisywać obrazki i przypisywać pliki do notatek.

Przeglądarkowa wersja pozwala na bieżąco tworzyć, edytować i sprawdzać swoje notatki. Cała zawartość wpisana przez nas jest momentalnie synchronizowana z innymi urządzeniami i aplikacjami (Evernote występuje także w formie klasycznej aplikacji na systemy Windows i Mac, a także na urządzenia mobilne Android oraz iOS).

Po zalogowaniu się w Evernote Web mamy do dyspozycji bogaty w opcje, ale prosty i czytelny interfejs umożliwiający tworzenie notatek, list i wszelkiego rodzaju zapisków. Notatki możemy katalogować za pomocą notatników i etykiet. Katalogowanie za pomocą notatnika polega na tworzeniu kilku różnych notatników, z których każdy posiada osobne zapiski. Z kolei etykiety pozwalają na oznaczanie poszczególnych notatek odpowiednimi tagami, które mogą zostać użyte do wyszukiwania konkretnych zapisków. W menu bocznym możemy tworzyć osobne notatniki oraz nawigować pomiędzy etykietami. Lista notatek w danym notatniku przypomina nieco listę wiadomości w skrzynce e-mailowej. Każda notatka posiada tytuł, ma przypisaną datę oraz treść.

Tworzenie nowej notatki jest bardzo proste - wystarczy kliknąć przycisk “Nowa notatka”, a na ekranie wyświetli się prosty edytor, w którym możemy dokonywać zapisków, przypisywać zdjęcia czy też tworzyć listy. Zarówno podczas tworzenia nowej notatki jak i podczas edytowania obecnej do dyspozycji mamy wszystkie narzędzia, które znajdziemy w klasycznym edytorze typu Word, czyli czcionka, rozmiar, pogrubienie, pochylenie czy też wyrównanie. Możemy także dodawać dodatkowe elementy, takie jak przyciski zaznaczania, które są pomocne przy tworzeniu list rzeczy do zrobienia czy też chociażby list zakupów (możemy w każdej chwili zaznaczać / odznaczać dane elementy).

Do każdej notatki możemy dodać adres URL, co jest przydatne, gdy zbieramy materiały do jakieś pracy i chcemy zachować źródło, z którego pobraliśmy nasze zapiski. Możemy także przypisać dowolną ilość własnych etykiet, takich jak “muzyka”, “filmy”, “gry”, czy też “praca” bądź “prywatne”. Każda przypisana etykieta automatycznie pojawi się we wspomnianym menu bocznym i ułatwi wyszukiwanie notatek bez względu na notatnik, w którym się znajdują.