CryptSync Download

CryptSync to aplikacja, której zadaniem jest szyfrowanie i ochrona hasłem wybranych katalogów na dysku twardym. Program działa w nietypowy sposób - tworzy na HDD bliźniacze pary folderów. Jeden z nich jest zaszyfrowany, drugi to oryginał.

Dzięki temu CryptSync świetnie sprawdza się wtedy, gdy chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasze pliki przechowywane na wirtualnym dysku twardym takim jak Dropbox czy SkyDrive. Interesuje nas jednocześnie maksymalne uproszczenie tego procesu.

Wystarczy ustawić w CryptSyncu ścieżkę do folderu szyfrowanego, która kończy się w obrębie lokalnego katalogu wirtualnego dysku twardego (np. D:\Dropbox\...). Zakodowane dane będą automatycznie umieszczane w takim folderze i wysyłane na serwer w postaci zaszyfrowanej.

Opisywana aplikacja pozwala także na szyfrowanie nazw plików, co utrudnia intruzowi rozpoznanie ich zawartości. Możliwa jest stała praca w tle (jak np. w Dropboksie) oraz szyfrowanie dwukierunkowe i jednokierunkowe (pliki są przenoszone tylko z folderu oryginalnego do zakodowanego).