Folder Actions for Windows Download

Folder Actions for Windows to bardzo ciekawy program, za pomocą którego dodamy do wybranych folderów przydatne funkcje, takie jak konwersja plików muzycznych, graficznych i wideo do różnych formatów, alerty informujące o kopiowaniu plików etc.

Interfejs programu jest bardzo prosty w obsłudze, zaś liczne opcje pozwalają dostosować funkcje folderów do własnych preferencji. Wystarczy dodać interesujący nas folder, a następnie z dostępnych opcji wybrać konkretną funkcję – informowanie o wszystkich operacjach na plikach w danym folderze, kompresję plików kopiowanych do tego folderu lub ich konwersję na inne formaty w zależności od typu pliku.

Jeśli wybierzemy funkcję konwersji plików graficznych dla wybranego folderu, każde zdjęcie, które zostanie do niego wrzucone zostanie automatycznie przerobione na wybrany format (JPG, TIF, BMP, PNG lub GIF) z uwzględnieniem ustawień dotyczących jakości. Po wybraniu konwersji audio dla wybranego folderu, każdy plik muzyczny, który do niego trafi zostanie przerobiony na format MP3, AC3, FLAC, OGG lub WAV z uwzględnieniem ustawień jakości etc.

Podobnie wyglądają opcje konwersji plików wideo, które mogą być przerobione na format MP4, FLV, 3GP, AVI lub MPEG. W tym przypadku również możemy wybrać jakość pliku końcowego, jego lokalizację itp. Istnieje również możliwość zdefiniowania indywidualnych ustawień.