MD5 & SHA-1 Checksum Utility Download

MD5 & SHA-1 Checksum Utility to bezpłatne narzędzie, niezwykle przydatne dla osób, które ściągają dużo plików z internetu. Program umożliwia sprawdzenie sumy kontrolnej pobranych plików oraz porównanie jej do tej, którą podała osoba udostępniająca plik. Jest to niesamowicie przydatne, gdyż pozwala sprawdzić, czy pobrany przez nas plik jest na pewno tym, który został pierwotnie udostępniony przez producenta (kody MD5 zazwyczaj znajdziemy na stronach z oprogramowaniem, które ściągamy).

Często zdarza się tak, że Internauci udostępniają dalej zmodyfikowane archiwa, które potrafią uszkodzić sprzęt (np. podczas aktualizacji firmware). Sprawdzenie zgodności sumy kontrolnej z tą, która została udostępniona przez producenta daje gwarancję prawidłowości pobranego pliku. Właśnie w tym celu stworzony został program MD5 & SHA-1 Checksum Utility.

Aplikacja ogranicza się do jednego, małego okna, w którym za pomocą funkcji “Browse” wybieramy plik, którego sumę kontrolną chcemy sprawdzić. Po otwarciu, program wyświetli kod hash MD5 oraz SHA-1 dla danego pliku. Teraz wystarczy tylko wkleić udostępniony przez twórcę archiwum kod hash do ostatniego pola i skorzystać z opcji Verify. Program automatycznie porówna wklejony przez nas kod do tego, który jest w archiwum i wyświetli nam wyniki weryfikacji.