Hard Time Download

Hard Time to niepowtarzalna gra, określana jako symulator przetrwania w więzieniu. W ponurej przyszłości, zamieszkiwanej przez większą ilość przestępców niż obywateli, wcielamy się w bohatera który trafił do zakładu karnego Southtown. Naszym celem jest przetrwanie w najbardziej rygorystycznym więzieniu, jakie przedstawiono w grach oraz interakcja z innymi współwięźniami.

Na początku określamy profil naszego bohatera: imię, wagę, wzrost, wygląd (kolor włosów, ubranie, budowa ciała), siłę, inteligencję i zwinność. W przypadku atrybutów mamy do dyspozycji 20 punktów, dzięki czemu każdy może stworzyć indywidualną postać (silniejsza, zwinniejsza itp.). Na koniec wybieramy powód trafienia do więzienia, który będzie miał wpływ na dalsze losy bohatera (zabójstwo, prostytucja itp.).

Rozgrywka w Hard Time przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby. Zwiedzamy poszczególne kompleksy więzienia, możemy rozmawiać z napotkanymi więźniami, zarabiać pieniądze, zaś w razie konieczności musimy stanąć do walki (podstawowe ciosy ręką, noga i blok). Atrybuty możemy zwiększać wykonując różne czynności (czytanie książek zwiększa inteligencję, trenowanie na siłowni siłę itd.). Grę podzielono na dni i godziny, które są istotne dla wykonywania misji. Graficznie prezentuje się przeciętnie, animacja potrafi zwolnić, jednak główną zaletą jest nieliniowość, dzięki czemu grę można ukończyć na wiele sposobów.