Free FreeCell Solitaire 2012 Download

Free FreeCell Solitaire 2012 to zbiór gier karciananych polegających na układaniu pasjansa. Znajdziemy tutaj różne odmiany tej popularnej gry. Każda z nich różni się od siebie poziomem trudności oraz zasadami. Zaletą tego zestawu jest wysoka jakość wykonania - użytkownik może grać w małym okienku, jak również w zmaksymalizowanym. Bez względu na wielkość i rozdzielczość monitora gra zawsze jest dobrze dopasowana do ekranu.

Twórcy postarali się, aby gra była przyjemna dla oka - wszystkie nadruki na kartach są wykonane w wysokiej jakości, a tło i kolorystyka również robią dobre wrażenie. Nawet po zmaksymalizowaniu okna w rozdzielczości Full HD wszystkie elementy wyglądają bardzo dobrze. Interfejs gry jest bardzo prosty, na górnym pasku znajdziemy kilka odnośników do ustawień, możliwość zmiany rodzaju pasjansa jak również przycisk rozpoczynający nowe rozdanie. O ile niestety w grze zabrakło możliwości zmiany wyglądu tylnych nadruków kart oraz tła, o tyle użytkownik może dostosować animacje kart jak również ich szybkość rozdawania.

Zawarte w zestawie odmiany pasjansa generalnie mają podobne zasady, a cel gry zostaje zawsze ten sam, warto jednak zwrócić uwagę na kilka różnic:

FreeCell
W talii kart znajdują się dodatkowe cztery karty o złotej obwódce, które posiadają dodatkowe właściwości. Jeżeli taka karta znajdzie się na wierzchu, to gracz może ją zaznaczyć i skorzystać z dodatkowej opcji wyjęcia jakiejkolwiek karty ze środka jednej z pionowych kolumn.

FreeCell Two Decks
Podobnie jak wyżej, z tą różnicą, że gramy na dwóch taliach.

Eight Off
Karty układamy standardowo w porządku malejącym, również w danym kolorze. Mamy wolne komórki wspomagające przekładanie kart, podobnie jak w FreeCell, z tą różnicą, że w tej odmianie jest ich 8.

Stalactites
W tym trybie karty układane są w odwrotnej kolejności niż w klasycznym pasjansie. W górnej części znajdują się cztery bazy, z jedną kartą na każdej. Reszta kart podzielona jest na 8 kolumn, po 6 kart na każdej kupce. Gracz wygrywa, gdy ułoży wszystkie cztery bazy. Do dyspozycji są dodatkowe dwa miejsca rezerwowe, na które można odkładać karty do późniejszego użytku.