Auslogics Registry Defrag Download

Auslogics Registry Defrag to mały, ale bardzo przydatny program, za pomocą którego dokonamy procesu defragmentacji rejestru systemowego Windows. Defragmentacja pozwala przyspieszyć pracę komputera oraz pomóc w optymalizacji systemu. Proces ten eliminuje wady w strukturze rejestru, zmniejsza ilość pamięci RAM, którą usługa rejestru wykorzystuje, usprawnia włączanie się aplikacji oraz poprawia ogólną stabilność systemu.

Auslogics Registry Defrag jest bardzo prosty w obsłudze, a cały proces defragmentacji odbywa się w trzech prostych krokach, które są dokładnie wytłumaczone podczas pierwszego uruchomienia programu. Pierwszym krokiem jest analiza rejestru, czyli określenie stopnia fragmentacji rejestru. Program przeskanuje rejestr w taki sam sposób, w jaki narzędzia dyskowe skanują dysk. Po ukończeniu skanowania należy zweryfikować analizę - program udostępni informacje, takie jak potencjalny wzrost szybkości dostępu oraz ilość miejsca, którą odzyskamy po defragmentacji. Ostatnim krokiem jest podjęcie decyzji - możemy zdecydować się na natychmiastową defragmentację, rozkazać programowi wykonanie optymalizacji po następnym uruchomieniu systemu bądź całkowicie zrezygnować z dokonywania zmian.

Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian program automatycznie tworzy punkt odzyskiwania systemu. W przypadku, gdyby coś poszło nie tak, użytkownik może w każdej chwili przywrócić system do poprzedniego stanu.