NokiaFree Unlock Codes Calculator Download

NokiaFREE Unlock Codes Calculator to aplikacja, która wygeneruje nam odpowiedni kod do wpisania na telefonie pozwalający na zdjęcie blokady sim-lock. Program co prawda nie współpracuje już z najnowszymi modelami smartfonów, niemniej jednak jest wciąż przydatnym narzędziem do domowego odblokowywania prostszych lub starszych modeli telefonów. Pomimo, że nazwa programu wskazuje na fińską markę Nokia, to warto jednak powiedzieć, że aplikacja obsługuje telefony Samsung, LG, Alcatel, Siemens oraz wiele innych.

Proces generowania kodu odblokowującego jest dość prosty. Wystarczy wybrać markę oraz model z listy obsługiwanych telefonów, a następnie podać nr IMEI swojego egzemplarza. IMEI można sprawdzić poprzez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy na telefonie bądź w dokumentacji danego modelu (np. na karcie gwarancyjnej). Po wpisaniu IMEI ostatnim krokiem jest poinformowanie programu, w jakim kraju oraz w jakiej sieci obecnie telefon pracuje. Teraz wystarczy już tylko kliknąć przycisk Calculate. Calculator udostępni nam listę kodów do odblokowania telefonu wraz z całą sekwencją, którą należy wbić na klawiaturze urządzenia. Aplikacja podaje zawsze ok. 10 kodów, zatem jeżeli pierwszy nie zadziała, to warto spróbować skorzystać z kolejnych, aż do skutku.

NokiaFREE Unlock Codes Calculator posiada wbudowany system sprawdzania sumy kontrolnej nr IMEI, dzięki czemu generuje kody tylko dla poprawnych numerów. Jeżeli z jakieś przyczyny program nie przepuszcza danego numeru, to można tę funkcję wyłączyć w opcjach. Ustawienia umożliwiają również uruchomienie trybu eksperta oraz funkcję automatycznego wybierania modelu telefonu po samym numerze IMEI.