Need for Speed Carbon Download

Need for Speed: Carbon to kolejna część popularnej i lubianej serii zręcznościowych wyścigów. Carbon to także ostatnia część, w której twórcy tak mocno skupili się na nocnych, nielegalnych wyścigach w obrębie miasta. Tym razem jednak nie zabrakło również odniesień do pozostałych części, zatem gra czerpie zarówno z serii Underground jak również z Most Wanted.

Fabuła gry ma związek z nielegalnymi wyścigami w mieście. Główny bohater wraca do swojego rodzinnego miasta Palmont tylko po to, by na miejscu przekonać się, że kontrolę nad ulicami sprawują gangi. Naszym zadaniem, jak można się domyśleć, będzie wygrywanie wyścigów, odblokowywanie kolejnych dzielnic miasta i odbijanie sektorów przejętych przez konkurentów.

Skoro mamy gangi i nielegalne wyścigi, to w grze nie mogło zabraknąć stróżów prawa próbujących za wszelką cenę zatrzymać i złapać naszego bohatera. Widać tu nawiązanie do części Most Wanted, która w całości skupiała się na pościgach i policji.

W porównaniu do poprzednich części, w Carbon mamy możliwość tworzenia własnych drużyn składających się z kierowców oraz mechaników. Możemy zatrudniać poszczególne postacie, z których każda ma swoje mocne strony. Obecność konkretnych postaci nie jest tylko kwestią kosmetyczną bądź fabularną, bowiem ma to także wpływ na dodatkowe “umiejętności”, z których możemy korzystać podczas wyścigów. Dzięki temu możemy poprosić naszą drużynę o zablokowanie konkretnego konkurenta lub zepchnięcie go z trasy. Możliwości jest wiele.

Oczywiście nie zabrakło znanych z serii Need for Speed garażów, w których możemy dokonywać modyfikacji nabytych pojazdów. Tak jak w serii Underground, tak również i tutaj mamy możliwość tuningowania samochodów. Dostępne modyfikacje są zarówno wizualne (kolor lakieru, spojlery, zderzaki, felgi, unikatowe grafiki, podświetlenia, kolorowe reflektory) jak i mechaniczne (ulepszenia silnika, hamulców, dopalacze typu nitro itp.).

Ciekawostką jest podział wszystkich dostępnych samochodów na kategorie - exotic, tuner oraz muscle. Każda kategoria posiada pojazdy innego rodzaju, które lepiej sprawują się w konkretnych wyścigach. Amerykańskie pojazdy muscle lepiej sprawują się na prostych odcinkach, japońskie tuner nadają się dobrze do driftów, a exotic spisują się świetnie w wyścigach z wieloma okrążeniami na krętych drogach. W sumie do dyspozycji gracza oddano ok. 60 różnych samochodów.

Na uwagę zasługują też scenki związane z fabułą - przerywniki filmowe nakręcone zostały z udziałem prawdziwych aktorów, takich jak Shad Madson czy Emmanuelle Vaugier. Oczywiście nie mogło także zabraknąć ścieżki muzycznej na wysokim poziomie. Podobnie jak w innych odsłonach Need for Speed, naszym potyczkom będą towarzyszyć pełne energii piosenki takich wykonawców, jak Ladytron, Vitalic, Wolfmother, Yonderboi, Kyuss oraz wielu innych.