Prognoza pogody Download

Prognoza pogody to bezpłatny program, który lokuje się w zasobniku systemowym. Po najechaniu na ikonę aplikacji, program wyświetli podstawowe informacje pogodowe. Z kolei wywołanie programu z zasobnika spowoduje wyświetlenie okna z gamą przeróżnych informacji dotyczących pogody, temperatury, ciśnienia, warunków atmosferycznych itp.

Aplikacja posiada czytelny i estetyczny interfejs. Wszystkie informacje podane są w prosty i zrozumiały sposób. Całość jest podzielona na zakładki, dzięki czemu możemy uzyskać szybki dostęp do interesujących nas w danej chwili informacji. Zanim jednak rozpoczniemy korzystanie z programu, dobrze jest przyjrzeć się ustawieniom, które umożliwiają dokładne określenie naszej lokalizacji.

Konfiguracja zajmie kilkanaście sekund, a jej proces sprowadza się do określenia listy miejscowości, dla których wyświetlane będą dane pogodowe. Program korzysta z bazy Wunderground oraz Yahoo. Po wypełnieniu trzech krótkich kroków program jest gotowy do działania.

Interfejs dzieli się na cztery wspomniane zakładki. Pierwsza z nich, zakładka zbiorcza, wyświetla najważniejsze i najczęściej pożądane informacje w formie dwóch graficznych wykresów oraz dwóch tabel, dla każdego serwisu źródłowego z osobna. Znajdziemy tu temperaturę rzeczywistą oraz odczuwalną, wilgotność powietrza, ciśnienie, kierunek wiatru jak również informacje o godzinach, w których słońce wschodzi i zachodzi. Jeżeli chcemy sprawdzić informacje o temperaturze na nadchodzące dni to warto skorzystać z zakładki “Prognoza”. W tym miejscu znajduje się prosta lista, w której na bieżąco aktualizowana jest prognoza pogody na nabliższy tydzień.

Pozostałe dwie zakładki pozwalają na wyświetlenie odizolowanych informacji tylko z jednego serwisu - Wunderground bądź Yahoo. Warto wspomnieć również o funkcji “Komentarz synoptyka”. Po jej wybraniu, w nowym oknie pojawi się dłuższy tekst z informacjami pogodowymi na dany dzień, napisany przez pracowników portalu meteo.pl. Program zatem potrafi nam udzielić wszystkich informacji w sposób przybliżony do audycji pogodowej z telewizji.