Free Registry Cleaner Download

Niewielki program, którego zadaniem jest skanowanie rejestru systemowego, wykrywanie w nim błędów oraz naprawianie ich. Dzięki temu system operacyjny działa szybciej, jest mniej podatny na zawieszanie się i różnego rodzaju błędy. Free Registry Cleaner jest bezpłatny do zastosowań prywatnych.

Aplikacja nie tylko naprawia rejestr systemowy, ale też usuwa zbędne wpisy. Dodatkowo potrafi wyszukiwać i kasować zbędne pliki (duplikaty, pliki tymczasowe) z dysku twardego. Dzięki temu pozwala na zwolnienie nawet kilkuset megabajtów miejsca.

Free Registry Cleaner dysponuje wbudowanym menedżerem procesów. Użytkownik może sprawdzić, który działający w tle program ewentualnie spowalnia komputer. Potem da się go odinstalować za pomocą Free Registry Cleanera lub panelu Dodaj/Usuń programy systemu Windows.

Free Registry Cleaner wyposażono także w menedżera autostartu. Można w nim sprawdzić jakie aplikacje uruchamiają się wraz ze startem systemu i wyłączyć te zbędne. Warto przeanalizować autostart, bo jego uporządkowanie znacznie skraca czas potrzebny na włączenie komputera.