Athan (Azan) Basic Download

Niewielka, prosta w obsłudze aplikacja pozwala na szybkie ustalenie czasu muzułmańskich modlitw. Program wykorzystuje dane o lokalizacji użytkownika oraz umożliwia znalezienie Mekki - świętego miasta islamu.

Po wprowadzeniu lokalizacji Athan Basic zacznie nas automatycznie informować o muzułmańskich modlitwach, które są odmawiane 5 razy dziennie. Aplikacja samodzielnie obliczy też pory wschodu i zachodu słońca.

Lokalizację da się wprowadzać na dwa sposoby - przez wybranie z listy kraju oraz miasta oraz przez wpisanie szerokości i długości geograficznej. Opcjonalnie można również podać strefę czasową. Program uwzględnia nawet czas letni i zimowy.

Athan Basic pokazuje użytkownikowi informacje o sześciu następnych nadchodzących modlitwach oraz czas pozostający do następnego wydarzenia. Dodatkowo znajdziemy tu bazę muzułmańskich świąt czy cytaty z Koranu (ten ostatni moduł dostępny jest tylko w wersji Pro).

Z sieci można pobrać opcjonalne zasoby i bazy danych, np. galerie fotografii, instrukcje dotyczące prawidłowego przebiegu modlitw, komentarze do Koranu czy światowy kalendarz uroczystości religijnych. Program skierowany jest oczywiście do muzułmanów, a także osób zainteresowanych islamem, religioznawców.