MP3Gain Download

MP3Gain to niewielka aplikacja, która pomoże w poprawieniu głośności piosenek zapisanych w formacie MP3. Program pozwala na wyrównanie poziomu głośności do odpowiedniej ilości decybeli (standardowo 89 dB). Narzędzie jest bardzo przydatne wtedy, gdy zgrywamy na płytę dużą ilość różnych piosenek ze swojej kolekcji MP3 i chcemy, aby głośność każdego utworu była taka sama.

Często zdarza się, że podczas konwersji do MP3 naszych albumów korzystaliśmy z różnych ustawień bądź programów, przez co przy tworzeniu składanki możemy spotkać się z drastycznymi skokami głośności pomiędzy poszczególnymi utworami. MP3Gain ma na celu wyeliminowanie tych różnic.

Program ma bardzo prosty interfejs, w którym wystarczy dodać pliki, skorzystać z funkcji analizy, a następnie potwierdzić zmiany. Standardowym ustawieniem jest poziom 89 dB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik zmienił wartość na inną.

Zaletą programu jest to, że nawet po tym, jak głośność wszystkich plików MP3 zostanie znormalizowana, to nie tracą one w żaden sposób na jakości. MP3Gain nie zmienia parametrów jakościowych, ani nie dokonuje innych drastycznych zmian w plikach MP3. Aplikacja działa na zasadzie analizy statystycznej i symuluje sposób, w jaki dana głośność jest odczuwalna przez ludzkie ucho, dzięki czemu rezultaty są bardzo zadowalające.

Program posiada polskie tłumaczenie interfejsu. Aby je uaktywnić, należy podczas instalacji rozwinąć zakładkę “Language” i zaznaczyć język polski.