Qustodio Free Parental Control Download

Qustodio Free Parental Control to bezpłatna edycja programu typu “opiekun”, dzięki któremu możemy monitorować z dowolnego miejsca na świecie nasz komputer i przeglądać aktywność dziecka w Internecie. Aplikacja umożliwia także dodanie (również z dowolnego miejsca) reguł blokujących dostęp do konkretnych stron lub całego rodzaju witryn o określonej tematyce, jak również nałożenie limitów czasowych na przeglądanie Internetu.

Program działa w połowie na komputerze dziecka i w połowie w postaci aplikacji internetowej, do której mamy dostęp z przeglądarki. Po zainstalowaniu, Qustodio Free Parental Control integruje się z przeglądarkami, jest niewidoczny dla osoby użytkującej komputer, a rodzic kontroluje swoje dziecko za pomocą panelu na oficjalnej stronie programu. Qustodio bez problemu poradzi sobie z wszystkimi popularnymi przeglądarkami, czyli Chrome, Firefox, Internet Explorer czy Opera.

Przełączając się pomiędzy poszczególnymi zakładkami w panelu online, rodzic może monitorować aktywność dziecka na komputerze oraz ograniczać dostęp do potencjalnie szkodliwych stron internetowych. Filtry na strony są domyślnie uaktywnione - program posiada swoją własną bazę niedozwolonych stron pogrupowanych w kategorie. Podstawowe ustawienie od razu zablokuje dzieciom dostęp do stron pornograficznych, z bronią, hazardem, przemocą czy narkotykami. Do tej listy możemy dokładać dodatkowe kategorie z listy dostępnych pozycji, a także samodzielnie dodawać wyjątki i blokować (lub udostępniać dzieciom) konkretne strony po samym adresie.

Opiekun gromadzi także informacje o odwiedzonych stronach internetowych, podłączanych do komputera urządzeniach, a także zapisuje listę wyszukiwanych fraz w Google. Wszystkie te informacje są również przedstawiane rodzicom w postaci prostych do odczytania wykresów i list w panelu online.

Instalacja programu jest prosta, cały czas jesteśmy prowadzeni za rękę podczas procesu konfiguracji programu. Pierwszym krokiem, który musimy zrobić podczas instalacji, jest założenie konta, na które będziemy mogli się z dowolnego urządzenia logować i wprowadzać zmiany do profilu naszego dziecka. Wystarczy wypełnić krótki formularz i podać swoje dane do logowania, e-mail oraz imię i nazwisko. Kiedy założymy już konto, wystarczy określić liczbę dzieci, które użytkują komputera pod naszą nieobecność, nadać im w programie imiona i awatary, a następnie przypisać utworzone profile do kont użytkowników w systemie. Program automatycznie zintegruje systemowe konto użytkownika z utworzonym przez nas profilem, a my będziemy mogli zdalnie monitorować i dokonywać zmian w komputerze.