Glary Registry Repair Download

Glarysoft Registry Repair to jedno z najpopularniejszych narzędzi do skanowania i czyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów i błędów. Program przeprowadza kompleksową analizę rejestru systemowego oraz wyszukuje i naprawia nieprawidłowe wpisy bądź odwołania do nieistniejących już programów. Pozwala to zlikwidować przyczyny zawieszania komputera, występujących błędów w systemie czy też wszelkiego rodzaju niestabilności aplikacji.

Program posiada przyjemny dla oka i łatwy w obsłudze interfejs zakładkowy. W głównej zakładce Registry Clean znajdziemy funkcję skanowania rejestru. Możemy tutaj także skorzystać z opcji Ignore List, co pozwoli na zdefiniowanie konkretnych kluczy rejestru, które mają zostać pomijane w procesie skanowania.

Glarysoft Registry Repair poza funkcją analizowania i naprawiania błędów rejestru umożliwia także skanowanie komputera w poszukiwaniu błędnych skrótów, które prowadzą do odinstalowanych aplikacji. Tu również możemy dostosować ścieżki, które chcemy skanować. Po rozpoczęciu skanowania program znajdzie niewłaściwe skróty i usunie je, zwalniając tym samym miejsce w menu Start.

Kolejna funkcja, o której warto wspomnieć to defragmentacja rejestru. Rejestr systemu, podobnie jak partycje w komputerze, może ulec fragmentacji po dłuższym czasie. Spowalnia to przede wszystkim uruchamianie komputera. Defragmentacja sprawi, że Registry Defrag spróbuje skompresować i zoptymalizować nasz rejestr, tym samym przyspieszając pracę komputera.

Działanie programu jest dla systemu bezpieczne. Za każdym razem, gdy użytkownik rozpoczyna jakąś procedurę związaną z rejestrem, Registry Defrag tworzy kopię zapasową rejestru, która następnie możemy przywrócić za pomocą funkcji “Restore”.