Directory List & Print Download

Directory List & Print to program, którego jedynym zadaniem jest tworzenie tekstowego drzewa katalogów, czyli listy wszystkich folderów, podfolderów oraz plików na podstawie wybranej przez nas lokalizacji dyskowej. Pozwala budować nowe listy, zapisywać je do plików dokumentów oraz drukować bezpośrednio z poziomu programu. Listy są tworzone w najprostszy sposób i bez wodotrysków.

Interfejs programu jest wykonany prosto i schludnie, a obsługa bardzo intuicyjna. Wszystkie funkcje programu podzielone są na zakładki. W zakładce Directory wybieramy katalog, na podstawie którego chcemy zrobić listę podfolderów i plików. Znajdziemy tu także okienko z ulubionymi lokalizacjami, zatem jeżeli potrzebujemy co jakiś czas wykonywać podsumowanie zawartości konkretnych folderów to warto je dodać do podręcznego okienka. Po wybraniu wystarczy skorzystać z opcji Update file list, a program automatycznie zbierze informacje i uporządkuje je w formie tekstowej.

W Directory List & Print możemy dość dokładnie określić jakiego rodzaju informacje chcemy rejestrować (daty i czas utworzenia lub modyfikacji plików, rozmiar plików, podział na kolumny etc.), a także zaznaczyć funkcję rejestrowania podfolderów i plików znajdujących się wewnątrz nich. Z kolei zakładka Output pozwala na wykonywanie operacji na gotowej już liście - możemy ją wydrukować, skopiować do schowka bądź zapisać do dokumentu Word lub arkusza kalkulacyjnego Excel.