Bulk Rename Utility Download

Bulk Rename Utility to niewielkie narzędzie, za pomocą którego możemy zmienić nazwy wielu plików jednocześnie. Program pozwala dokonywać zarówno prostych operacji, które zmienią całe nazwy plików jak i bardziej zaawansowanych, którymi wedytujemy określone fragmenty nazw lub dodamy nowe elementy, takie jak numerowanie oraz sufiksy bądź prefiksy.

Program jest prosty w obsłudze, chociaż na początku możemy zostać nieco przytłoczeni przez mało czytelne i nieco zapchany interfejs. Wystarczy jednak parę chwil, aby zapoznać się z poszczególnymi elementami programu. Przede wszystkim oferuje on aż 13 różnych funkcji zmian nazw plików, takich jak wstawianie fragmentów w określone miejsce, automatyczne numerowanie plików czy wycinanie liter z dowolnego miejsca w nazwie (np. masowe usuwanie trzeciej litery od końca każdej nazwy).

Po zapoznaniu się z poszczególnymi funkcjami okazuje się, że praca z programem jest bardzo prosta. Wystarczy z drzewa katalogów wybrać folder, a następnie na liście plików wybrać te pozycje, których nazwy chcemy zmodyfikować (ctrl + lewy przycisk myszy lub shift + lewy przycisk myszy). Po zaznaczeniu plików należy ustawić pola w dolnej części interfejsu, czyli dostosować odpowiednie nazewnictwo.

Zaletą programu jest to, że cały czas mamy wgląd w kolumnę wyświetlającą obok każdego pliku jego nową nazwę, zatem możemy na bieżąco monitorować efekty naszych ustawień jeszcze przed rozpoczęciem procesu przerabiania nazw. Za każdym razem, gdy dodamy prefiks, włączymy numerowanie, zmienimy wielkość liter czy usuniemy fragmenty nazw, program automatycznie uaktualni podgląd. Żadne zmiany nie zostaną wprowadzone dopóki użytkownik nie kliknie w przycisk Rename.

Bulk Rename Utility jest bardzo przydatnym i prostym narzędziem przy codziennej pracy z komputerem. Docenią go zarówno profesjonaliści, jak również zwykli użytkownicy, którzy kopiując zdjęcia z aparatu cyfrowego chcą szybko zmienić nazwy z popularnego schematu DCIM_XX.jpg na np. Wakacje_2013_XX.jpg.

Bulk Rename Utility to niewielkie narzędzie, za pomocą którego możemy zmienić nazwy wielu plików jednocześnie. Program pozwala dokonywać zarówno prostych operacji, które zmienią całe nazwy plików jak i bardziej zaawansowanych, którymi wedytujemy określone fragmenty nazw lub dodamy nowe elementy, takie jak numerowanie oraz sufiksy bądź prefiksy.Program jest prosty w obsłudze, chociaż na początku możemy zostać nieco przytłoczeni przez mało czytelne i nieco zapchany interfejs. Wystarczy jednak parę chwil, aby zapoznać się z poszczególnymi elementami programu. Przede wszystkim oferuje on aż 13 różnych funkcji zmian nazw plików, takich jak wstawianie fragmentów w określone miejsce, automatyczne numerowanie plików czy wycinanie liter z dowolnego miejsca w nazwie (np. masowe usuwanie trzeciej litery od końca każdej nazwy).Po zapoznaniu się z poszczególnymi funkcjami okazuje się, że praca z programem jest bardzo prosta. Wystarczy z drzewa katalogów wybrać folder, a następnie na liście plików wybrać te pozycje, których nazwy chcemy zmodyfikować (ctrl + lewy przycisk myszy lub shift + lewy przycisk myszy). Po zaznaczeniu plików należy ustawić pola w dolnej części interfejsu, czyli dostosować odpowiednie nazewnictwo. Zaletą programu jest to, że cały czas mamy wgląd w kolumnę wyświetlającą obok każdego pliku jego nową nazwę, zatem możemy na bieżąco monitorować efekty naszych ustawień jeszcze przed rozpoczęciem procesu przerabiania nazw. Za każdym razem, gdy dodamy prefiks, włączymy numerowanie, zmienimy wielkość liter czy usuniemy fragmenty nazw, program automatycznie uaktualni podgląd. Żadne zmiany nie zostaną wprowadzone dopóki użytkownik nie kliknie w przycisk Rename.Bulk Rename Utility jest bardzo przydatnym i prostym narzędziem przy codziennej pracy z komputerem. Docenią go zarówno profesjonaliści, jak również zwykli użytkownicy, którzy kopiując zdjęcia z aparatu cyfrowego chcą szybko zmienić nazwy z popularnego schematu DCIM_XX.jpg na np. Wakacje_2013_XX.jpg.