Technitium MAC Address Changer Download

Technitium MAC Address Changer to bezpłatny program do zmiany adresu MAC karty sieciowej bez względu na producenta interfejsu sieciowego bądź zainstalowane sterowniki. Program posiada bardzo prosty interfejs, który poza możliwością dokonywania zmian informuje także o zamontowanych w komputerze kartach sieciowych.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po uruchomieniu programu wystarczy z listy wybrać naszą sieć, a program automatycznie wyświetli informacje dotyczące karty sieciowej używanej przez wybrane połączenie. Aby zmienić adres MAC należy skorzystać z pola “Change MAC Address” w którym możemy samemu wpisać nowy adres lub wygenerować losowy ciąg znaków.

Program działa na bardzo prostej i nieinwazyjnej zasadzie, dzięki czemu zmiany można szybko przywrócić, a karcie nie grozi żadne uszkodzenie. Każda karta posiada swój własny, nadany przez producenta adres MAC, który jest później używany do jej identyfikacji. System wyszukuje informacji o adresie MAC karty w pierwszej kolejności w rejestrze systemowym, a gdy jej tam nie znajdzie, to dopiero przypisuje adres nadany przez producenta sprzętu. Technitium MAC Address Changer wykorzystuje ten mechanizm i tworzy odpowiednie wpisy w rejetrze, dzięki czemu system korzysta z naszych własnych ustawień, a fabryczne wartości są nieużywane.