ButtonBeats Virtual Piano Black Download

ButtonBeats Virtual Piano Black to wirtualne pianino, pozwalające na granie ulubionych piosenek i kompozycji przy użyciu zwykłej klawiatury komputerowej. Aplikacja jest napisana w całości we Flashu i nie wymaga posiadania podłączonego pianina cyfrowego bądź klawiatury sterującej MIDI.

Interfejs aplikacji jest minimalistyczny - w uruchomionym oknie widnieje czarne pianino, a na jego górnej części znajduje się kilka funkcji. Przede wszystkim możemy zmieniać barwę dźwięku - do wyboru mamy cztery. Przełączanie następuje po kliknięciu w odpowiednią kropkę. Znajdziemy tutaj także przycisk “Songs”, który zawiera całkiem pokaźny zbiór znanych motywów z popularnych piosenek. Przy każdej piosence spisane są klawisze, które należy wciskać na klawiaturze, aby zagrać daną kompozycję.

Domyslnie program nie wyświetla na pianinie przycisków, które należy wcisnąć, aby wydobyć dany dźwięk. Wystarczy jednak kliknąć w ikonę przedstawiającą znak zapytania, znajdującą się w górnym prawym rogu aplikacji, a na klawiszach pianina wyświetlą się przyciski klawiatury. Znacznie ułtawia to granie, zwłaszcza na początku, gdy dopiero zapoznajemy się z programem.