WirelessNetView Download

WirelessNetView to niewielki, prosty w obsłudze program, za pomocą którego dowiemy się co nieco o sieciach bezprzewodowych znajdujących się w pobliżu, włącznie z naszą własną. Aplikacja skanuje pobliskie sieci i wyświetla je wraz z dodatkowymi informacjami, takimi jak siła sygnału, rodzaj zabezpieczeń etc.

Obsługa programu jest bardzo prosta. WirelessNetView automatycznie znajdzie pobliskie sieci tuż po uruchomieniu i wyświetli je na czytelnej, tradycyjnej liście z kolumnami. Program pozwala rozpoznać sieci po nazwie, a obok każdej pozycji znajdziemy szereg różnych szczegółów. WirelessNetView wyświetla siłę sygnału, rodzaj zabezpieczeń i uwierzytelniania, adres MAC routera, typ sieci, RSSI, datę pierwszego i ostatniego wykrycia sieci przez program, kanał, na którym sieć pracuje, potencjalną przepustowość oraz wiele innych. Użytkownik może sortować znalezione wyniki po każdej z tych opcji.

W dowolnej chwili możemy sporządzić raport ze wszystkich znalezisk lub wybrać konkretną pozycję z listy i zapisać szczegóły na jej temat w postaci pliku HTML. Opcje programu umożliwiają dostosowanie kilku przydatnych opcji, takich jak częstotliwość odświeżania i wyszukiwania nowych sieci, włączenie powiadomienia dźwiękowego w przypadku znalezienia nowych sieci w pobliżu czy też dopasowanie sposóbu zapisu adresów MAC.

WirelessNetView jest świetnym wyborem dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sieciach w pobliżu. To też dobre narzędzie dla tych, którzy chcą porównać ustawienia i siłę sygnału własnej sieci z sieciami sąsiedzkimi.