inSSIDer Download

inSSIDer to darmowy program, który szybko zeskanuje całe pasmo radiowe połączeń bezprzewodowych i wyświetli listę sieci bezprzewodowych wraz z szeregiem informacji o każdej z nich. Aplikacja skanuje zarówno pasmo 2.4 GHz jak i 5 GHz. Na liście znalezionych sieci znajdziemy takie informacje, jak nazwy SSID, adresy MAC routerów oraz access pointów, kanał, na którym pracuje dana sieć, siłę sygnału, rodzaj wykorzystywanego zabezpieczenia oraz prędkość.

Narzędzie okaże się przydatne zwłaszcza podczas analizowania sąsiedztwa sieci na gęsto zaludnionych osiedlach. Częstą przyczyną zakłóceń i obniżonych transferów w połączeniach Wi-Fi jest problem ze zbyt dużym ruchem na tym samym kanale. InSSIDer pozwoli nam w szybki sposób przeanalizować pobliskie sieci, co z kolei pomoże nam w wyborze mniej zapchanego kanału dla naszego połączenia.

Interfejs programu podaje wszystkie informacje w prosty i czytelny sposób, a dodatkowe funkcje filtrowania sieci pozwalają ograniczyć listę do interesujących nas pozycji z uwzględnieniem wybranej częstotliwości, typu sieci, metody zabezpieczeń lub po prostu nazwy. Przefiltrowane informacje możemy również dowolnie sortować według wybranej kolumny. Z kolei na bieżąco aktualizowany wykres pozwoli użytkownikowi przeanalizować działanie sieci na przestrzeni czasu.