Haali Media (Matroska) Splitter Download

Haali Media (Matroska) Splitter to filtr DirectShow, dzięki któremu otworzymy pliki multimedialne zapisane w kontenerach multimedialnych o rozszerzeniach MKV, MP4, OGG, OGM oraz AVI. Zestaw zawiera również fundamentalne kodeki potrzebne do prawidłowego wyświetlania filmów, zatem znajdziemy tutaj pakiet odpowiedzialny za MPEG1, MPEG2, MPEG4, THEORA, FLAC, AC3, AAC, PCM.

W połączeniu z pakietem FFDShow, Haali pozwala na odtwarzanie filmów zapisanych we wszystkich popularnych formatach, również tych, które zawierają materiały w jakości HD. Zestaw stworzony został z myślą o otwieraniu plików Matroska MKV, czyli filmów o bardzo wysokiej rozdzielczości i wielokanałowym dźwięku przestrzennym.

Ustawienia splittera pozwalają na dostosowanie wielu przydatnych opcji podczas oglądania filmów. Użytkownik może ustawić priorytet języka głosów oraz napisów, co jest przydatne, gdy w filmie MKV osadzonych jest wiele wersji językowych oraz tłumaczeń. Wartości możemy wpisywać ręcznie, po przecinku.

Jeżeli nie chcemy instalować całych paczek kodeków, tylko ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum, to Haali Media Splitter będzie bardzo dobrym wyborem. W połączeniu z popularnymi odtwarzaczami filmów stanowi niezawodne rozwiązanie. W czasie instalacji mamy również możliwość przypisania plików MKV do wbudowanego w system Windows Media Playera.