HD Tach Download

HD Tach to darmowy (do użytku osobistego) i przydatny program, który przeprowadzi niskopoziomowy test wydajności twardego dysku. Po wykonaniu testu, program poinformuje użytkownika o średniej prędkości zapisu i odczytu losowych danych, średnim czasie dostępu jak również o stopniu obciążenia dysku. Narzędzie umożliwia przebadanie sekwencyjnego dostępu do napędu oraz potrafi zmierzyć wykorzystanie procesora podczas pracy dysku.

Program posiada własne sterowniki wirtualnych urządzeń VXD, dzięki którym HD Tach omija system plików, dając w ten sposób wiarygodniejsze rezultaty na podstawie badanie wydajności samego dysku, bez wpływu usługi zarządzania pamięcią w Windows. Podczas benchmarku, HD Tach umożliwia odczytywanie danych z najbardziej skrajnych sektorów napędu jak również z tych pojedynczych, umieszczonych w różnych miejscach. Na podstawie tego określane są wyniki określające maksymalną transmisję danych oraz najniższy możliwy transfer. Aplikacja bez problemu współpracuje również z kartami pamięci flash, macierzami RAID oraz napędami ZIP.

Główne okno programu ogranicza się do wyboru dysku oraz rodzaju przeprowadzanego testu. Do dyspozycji użytkownika oddano dwa tryby, w których badanie może zostać wykonane, a różnią się one od siebie długością pracy. Dodatkowo, użytkownik może porównać otrzymane rezultaty do wyników osiągniętych na innych urządzeniach, a to dzięki wbudowanej bazie benchmarków. Wyniki można przeglądać i porównywać za pomocą wykresów graficznych.

Uwaga! Aby uruchomić program na nowszych wersjach systemu Windows (Vista, 7, 8) należy włączyć program w trybie zgodności z systemem Windows XP.