HateML Pro Download

HateML Pro to bezpłatne środowisko IDE, w którym stworzymy i edytujemy pliki HTML, XHTML, CSS, PHP, JavaScript, VBScript oraz SQL. Program charakteryzuje się dużym wsparciem dla języków skryptowych, podświetlaniem składni, poprawianiem nawiasów i cudzysłowów oraz korekcją tagów. Program z pewnością przyczyni się do przyspieszenia procesu tworzenia bądź edytowania dokumentów skryptowych.

HateML Pro posiada przyjemny i przyjazny interfejs, w którym możemy bezproblemowo nawigować po naszych projektach i przeglądać pliki wchodzące w ich skład. Edytowanie plików w programie to przyjemność, gdyż wiele elementów jest zautomatyzowanych lub program podpowiada nam odpowiednie znaczniki. Ustawienia programu pozwalają na dostosowanie funkcji autouzupełniania do potrzeb użytkownika. Otwarcie kilku plików jednocześnie nie skutkuje zaśmieceniem ekranu wieloma oknami, a to za sprawą zakładkowego interfejsu, co pozwala przełączać się w szybki i prosty sposób pomiędzy kilkoma dokumentami. Przydatne są też skróty klawiszowe, jak np. SHIFT+Enter , dzięki któremu można wstawić tag wymuszający koniec linii.

Aplikacja umożliwia zwijanie i rozwijanie poszczególnych bloków kodu w podobny sposób, jaki ma to miejsce podczas rozwijania drzewek folderów w Eksploratorze Windowsa. Dzięki temu użytkownik może zachować przejrzystość tworzonego kodu i skupić się na poszczególnych fragmentach.

Program okaże się przydatny zarówno dla osób początkujących jak i tych, którzy języków programowania używają od wielu lat. Za pomocą menu, użytkownik może dodawać do kodu gotowe fragmenty odpowiedzialne za umieszczanie zdjęć lub formatowanie tekstu bądź wprowadzać do dokumentu odnośniki do innych stron. Z kolei programiści korzystający np. z JavaScript mogą skorzystać z gotowych pętli (if, for, while), które wystarczy potem wypełnić własnymi elementami.

Środowisko wyposażone jest w zintegrowanego klienta FTP, dzięki czemu możemy bezpośrednio z okna programu podłączyć się do serwera i umieścić wymagane pliki bez użycia dodatkowych programów.

Wraz z edytorem HateML Pro w zestawie znajduje się prosty serwer HTTP – iSever – który pozwala tworzyć lokalny serwer do testowania naszych aplikacji internetowych.