Free Sound Recorder Download

Free Sound Recorder to niewielki lecz bardzo przydatny program, dzięki któremu zapiszemy wszystko to, co "słyszymy" z komputera do formatów MP3, OGG, WAV lub WMA.

Dzięki temu programowi możemy nagrywać nie tylko dźwięk przetwarzany przez mikrofon, ale również każdy dźwięk wypływający z komputera. Mówiąc krótko, programem nagramy „wszystko to, co słyszymy” z karty muzycznej. Program ma wiele zastosowań, można używać go do nagrania krótkiego, amatorskiego podcasta lub do zarejestrowania strumienia radia internetowego do popularnych formatów muzycznych. Przydatną funkcją jest system aktywowania głosu, dzięki któremu możemy rozkazać programowi automatyczne eliminowanie ciszy w naszych nagraniach.

Interfejs programu ogranicza się do jednego okna z przyciskami kontrolnymi, listą naszych nagrań oraz wskaźnika przetwarzanego dźwięku. Za pomocą odpowiednich ikon, użytkownik może przełączać się między widokiem listy nagrań, a opcjami dotyczącymi wyboru urządzenia źródłowego.

Opcje programu pozwalają dostosować jakość dźwięku, format wyjściowy oraz domyślny folder, do którego zapisywane będą nagrania. Użytkownik może również ustawić globalne skróty klawiszowe na rozpoczęcie oraz zakończenie nagrywania, jak i dostosować opcje systemu eliminowania ciszy oraz podbijania niskich lub wysokich tonów.

Dodatkową funkcją, o której warto wspomnieć jest Schedule (Harmonogram) pozwalający na ustawienie opcji automatycznego nagrywania o danej godzinie. Zadanie możemy ustawić jednorazowo lub w taki sposób, aby włączało się automatycznie np. w każdą sobotę o 18:30. Pozwoli to nagrać ulubione audycje radiowe nawet wtedy, gdy będziemy w tym czasie poza domem.