Easy Thumbnails Download

Easy Thumbnails to poręczne narzędzie, dzięki któremu możemy masowo zmniejszyć rozmiar obrazków na dysku, tworząc miniatury gotowe do użycia na przykład na stronach internetowych. Spora ilość opcji konfiguracyjnych pozwala osiągnąć oczekiwany efekt, a dowolne ustawienie szerokości lub wysokości sprawi, że programu możemy użyć nie tylko do tworzenia miniaturek, ale również do każdego zadania, w którym potrzebujemy zmienić rozmiar dużej ilości zdjęć.

Obsługa programu jest bardzo prosta i przede wszystkim przyjemna. Wystarczy wybrać folder, w którym znajdują się obrazki, a następnie zaznaczyć te pliki, które chcemy zmniejszyć lub po prostu kliknąć w przycisk Make All, który przetworzy wszystkie pliki z danego folderu. Interfejs jest podzielony na odpowiednie zakładki, w których możemy dostosować ustawienia do własnych potrzeb. Plusem jest spora ilość opcji dostosowywania wynikowego obrazu bez jednoczesnego przytłaczania użytkownika ciężkim interfejsem.

Użytkownik może ustawić maksymalną wysokość oraz szerokość obrazka w pikselach i wybrać sposób, w jaki ma być zmieniania wielkość. To ważne, gdyż dzięki temu możemy ustawić stałe rozmiary, do których obraz ma być zmniejszony, lub użyć opcji dopasowywania, dzięki której nasz obraz zachowa idealne proporcje. Możliwość ograniczenia zarówno wysokości i szerokości przy jednoczesnym zachowaniu proporcji pozwala na masowe zmniejszanie obrazów o różnych wielkościach i formatach.

Poza opcjami dotyczącymi wielkości wynikowego obrazu, użytkownik ma również do dyspozycji kilka opcji dotyczących wyglądu zdjęcia. Odpowiednim suwakiem określimy jakość pliku JPG, jak również dostosujemy jasność, kontrast oraz ostrość zdjęcia. Dodatkowo możemy obrócić przetworzone obrazy o określoną liczbę stopni. Wszystkie zmiany ustawione w opcjach możemy podejrzeć na tymczasowym podglądzie, który stanowi symulację tego, co otrzymamy po właściwej konwersji.