Enigma 2003 Download

Enigma 2003 to niewielki program o ogromnie przydatnym zastosowaniu. Pozwala na zaszyfrowanie oraz późniejsze deszyfrowanie plików znajdujących się w danym folderze. Narzędzie okaże się niesamowicie pomocne dla osób chcących zadbać o bezpieczeństwo wybranych danych ze swojego dysku.

Obsługa programu jest bardzo prosta i sprowadza się do wyboru pliku lub folderu i paru kliknięć myszką. Wybrane przez nas dane zostaną zaszyfrowane przy użyciu ustawionego algorytmu i utworzony zostanie nowy plik o odpowiednim rozszerzeniu (w zależności od algorytmu będzie to format TAB, XOR bądź WYB) zawierający zaszyfrowaną zawartość. Użytkownik ma możliwość pozostawienia oryginalnej kopii szyfrowanych danych lub może też rozkazać programowi ich automatyczne usunięcie po utworzeniu zakodowanej wersji.

Aby ponownie uzyskać dostęp do zaszyfrowanych plików, należy uruchomić program Enigma 2003 i skorzystać z funkcji „deszyfruj plik”. Program nakaże nam wybranie zaszyfrowanego pliku oraz podanie hasła, które ustawiliśmy w momencie jego kodowania. 

Enigma 2003 nie należy do najnowszych programów, nie zmienia to jednak faktu, że swoje zadanie wypełnia wyśmienicie, a zastosowane w programie algorytmy są wciąż aktualne i zabezpieczają dane w bardzo dobrym stopniu.