Eusing Free Registry Cleaner Download

Eusing Free Registry Cleaner pozwala na naprawianie rejestru oraz usuwanie zbędnych wpisów, które powstały w wyniku niepoprawnego usunięcia programu lub błędów. Aplikacja umożliwia również wykonanie kopii zapasowej całego rejestru oraz późniejsze jej przywracanie w razie, gdybyśmy przez przypadek usunęli nie to, co trzeba.

Problemy z rejestrem występują niezwykle często i mogą powodować niestabilne działanie komputera, błędy oraz wyłączanie się aplikacji. Często takie zachowanie spowodowane jest przez nieprawidłowo usunięte oprogramowanie i pozostawione po nim zbędne wpisy lub odwołania do innych elementów. Rejestr zawiera również wpisy programów startowych, których uruchamianie przy włączaniu komputera może spowolnić działanie systemu. Zdarza się również, że nawet po usunięciu programu, w rejestrze i tak pozostaną wpisy, które będą miały wpływ na uruchamianie systemu. Eusing Free Registry Cleaner stara się wyłapać właśnie takie pozostałości i oczyścić z nich rejestr systemowy.

Program jest łatwy w obsłudze i posiada interfejs zbliżony wyglądem do systemowego edytora rejestru. Intuicyjny pasek boczny pozwoli użytkownikowi na wybór obszarów do skanowania oraz na wydanie komend przeszukiwania, naprawiania lub przywracania rejestru. Na liście obszarów możemy dokładnie zdefiniować, jakiego rodzaju elementów program ma wyszukiwać. Szeroki wybór pozwala na uściślenie wyników do problemów z plikami lub folderami, lokalizacją programów, czcionkami Windows, programami startowymi, niepoprawnie usuniętym oprogramowaniem, usługami systemowymi oraz wiele, wiele innych. 

Niewątpliwą zaletą programu jest jego szybkość działania oraz lekkość. Eusing Free Registry Cleaner błyskawicznie skanuje rejestr nie obciążając przy tym komputera. Po wyświetleniu wyników skanowania, użytkownik może je przejrzeć na liście opisującej dany problem oraz odpowiedzialny za niego klucz rejestru. Domyślnie wszystkie problemy są zaznaczone do naprawy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użytkownik odznaczył elementy, których z jakiegoś powodu nie chce usuwać. Gdy lista problemów jest już gotowa, wystarczy kliknąć przycisk „Napraw rejestr”, a aplikacja zrobi całą resztę za nas.

Program posiada również funkcję tworzenia kopii rejestru, co warto zrobić przed przystąpieniem do procesu naprawczego. Utworzoną kopię można później przywrócić za pomocą funkcji „Przywróć poprzedni rejestr”.