DesignPro Download

DesignPro 5 to zaawansowany program do projektowania i drukowania wizytówek oraz wszelkiego rodzaju etykiet. Program pozwala użytkownikowi szybko wykonać własną wizytówkę całkowicie za darmo. Duża ilość dostępnych funkcji i możliwości stawia go w czołówce darmowych edytorów etykiet.

Użytkownik podczas tworzenia projektu może ustalić własny rozmiar przygotowywanego materiału jak również skorzystać z gotowych szablonów, które automatycznie ustalą wielkość w zależności od oczekiwanego rodzaju wydruku. Gotowych ustawień jest sporo, możemy wybierać spośród kilkudziesięciu rozmiarów etykiet adresowych, folii, wizytówek, kartek okolicznościowych, pocztówek, wizytówek oraz wkładek do pudełek na płyty CD/DVD. 

Po wybraniu odpowiedniego formatu docelowego, naszym oczom ukaże się odpowiednio dopasowane okno z liniami pomocniczymi (np. jeżeli wybraliśmy okładkę do pudełka CD, to uzyskamy kartkę z wydzieloną linią na przednią i tylną część wkładki).

Program pozwala na szybkie i bezproblemowe wstawianie własnych zdjęć i obrazków. Możemy również użyć narzędzi do rysowania i korzystać z dostępnych kształtów. Nie zabraknie również możliwości wstawiania tekstu.

Sporą zaletą programu jest możliwość tworzenia etykiet z kodem kreskowym. Istnieje też możliwość łączenia się programu z bazą danych, umożliwiając tym samym automatyczne adresowanie etykiet poprzez pobieranie informacji z arkuszów kalkulacyjnych bądź innych bazodanowych plików.