BulletProof File Copy Download

Uszkodzone dyskietki czy płyty CD/DVD są zmorą wielu użytkowników, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy do przechowywania plików korzystamy z serwisów w chmurze bądź pendrive’ów, a nasze stare archiwum kurzy się w szafie. Zdarza się jednak, że potrzebujemy zrobić kopię zapasową ważnych dokumentów na płycie, bądź uzyskać dostęp do plików, które kiedyś nagraliśmy na płytę lub dyskietkę. Co zrobić, gdy stan nośnika uległ znacznemu pogorszeniu i nie można odzyskać upragnionych plików?

Wtedy z pomocą przychodzi niewielka aplikacja BulletProof File Copy To bezpłatny program, który pomoże użytkownikowi odzyskać dane z uszkodzonych nośników (dyskietki FDD, płyty CD i DVD). Jeżeli próba dostępu do pliku na płycie lub dyskietce kończy się błędem o niemożności od odczytania danych z wybranego nośnika, to jest duża szansa, że BulletProof File Copy pozwoli Wam odzyskać potrzebny dokument czy inny plik.

Należy jednak pamiętać, że funkcjonalność programu jest ograniczona do nośników, które możemy na tyle odczytać, że widać strukturę plików. Program niestety nie poradzi sobie z uszkodzonymi płytami czy dyskietkami, do których nie ma w ogóle dostępu i nie wiadomo, co jest nagrane. Kolejną sprawą jest odzyskiwanie wybranego pliku – BulletProof File Copy postara się odzyskać plik na zasadzie kopiowania tych fragmentów, które są odczytywalne. Nie odzyskamy zatem zupełnie nietkniętego pliku, ale jest duża szansa, że większość treści dokumentu zostanie zachowania, co może się okazać zbawienne np. przy dokumentach o bardzo długiej treści (prace licencjackie, magisterskie itp.).

Interfejs programu jest bardzo prosty – całość składa się tylko z jednego okna podzielonego na trzy części. Po lewej stronie wybieramy plik na uszkodzonym nośniku, po czym obok wybieramy katalog docelowy, do którego chcemy skopiować odzyskiwany plik. Miejsce po prawej stronie zarezerwowane jest na raport przebiegu odzyskiwania pliku. Użytkownik może również zaznaczyć opcję kopiowania całego katalogu z zachowaniem struktury podkatalogów oraz wybrać rozmiar bufora.