Wise Registry Cleaner Download

Wise Registry Cleaner to kompleksowe narzędzie do czyszczenia komputera z niepożądanych plików zalegających na dysku, plików rejestru czy złośliwego oprogramowania. Pozwala również na optymalizację i defragmentację dbając o stabilną pracę komputera. Program podzielono na 3 zakładki główne.  W zakładce Czyszczenie mamy podgląd na listę problemów do usunięcia, pogrupowanych na kategorie (m.in. składniki Active X, pliki pomocy, menu start, czy historia ostatnio używanych plików. Klikając w Kategorie możemy indywidualnie ustawić, które z nich chcemy Wyczyścić, zaznaczając indywidualnie wybrane, zalecane lub wszystkie. Następnie klikamy Skanuj, zaś po chwili Wyczyść (w przypadku wykrycia problemów).

Dodatkowe funkcje Wise Registry Cleaner umożliwiają  Przyspieszanie, Uruchamianie lub Zamykanie. W zakładce Stabilność Systemu można zamykać zamrożone procesy w celu uniknięcia awarii systemu). Oprócz tego mamy funkcje związane z Przyspieszeniem Systemu (szybkość reakcji uruchamianych programów czy wyłączenie Autoodtwarzania) oraz Przyspieszenie Sieci (m.in optymalizowanie ustawień sieci lub funkcji przesyłania sieci w celu zwiększenia jej wydajności).

Aby rozpocząć proces Defragmentacji, w kolejnej zakładce klikamy w Analizuj. Warto pamiętać, aby zamknąć wcześniej wszystkie uruchomione programy i aplikacje, oraz żeby nie przerywać tej czynności gdyż może doprowadzić do nieodwracalnych szkód w systemie komputera. Ponadto można utworzyć punkt przywracania systemu oraz Kopię Bezpieczeństwa Rejestru. 

Po instalacji systemu komputer działa szybko, sprawnie i bezproblemowo. Po kilku miesiącach, po instalacji i odinstalowaniu dziesiątek programów, po ściągnięciu z sieci setek plików i niezliczonych operacjach na dyskach system zaczyna dostawać zadyszki. Wtedy z pomocą przychodzą programy do optymalizacji systemu i rejestru takie jak Wise Registry Cleaner.

Wise Registry Cleaner mto bezpłatny program do użytku domowego przeznaczony do optymalizacji i czyszczenia rejestru systemowego. Po instalacji wielu programów, zapisywaniu i kopiowaniu setek tysięcy plików, systemowy rejestr zaśmieca się błędnymi lub nieaktywnymi wpisami, które spowalniają działanie całego komputera. Instalowanie systemu od nowa zazwyczaj mija się z celem, dlatego też skorzystanie z takiego programu jak Wise Registry Cleaner może być idealnym rozwiązaniem.

Głównym zadaniem aplikacji jest skanowanie rejestru systemu Windows w poszukiwaniu zbędnych, nieaktywnych lub błędnych danych. Po przeskanowaniu, program Wise Registry Cleaner prezentuje użytkownikowi specjalną listę znalezionych błędów z podziałem na kategorię i wyszczególnieniem pozycji, które bez obaw można usunąć. Usunięcie niektórych błędów systemu może prowadzić do jego niestabilności, dlatego też program o tym odpowiednio informuje i ostrzega.

Oprócz podstawowej funkcji czyszczenia rejestru program Wise Registry Cleaner daje użytkownikowi dostęp do kilku dodatkowych ustawień, które mogą przyspieszyć działanie komputera oraz jego uruchamianie i zamykanie. Ponadto możemy przeprowadzić defragmentację rejestru systemowego, co zmniejszy jego wielkość i jeszcze bardziej usprawni pracę. Co ciekawe, to nie wszystkie funkcje tego programu.

Za pomocą Wise Registry Cleaner stworzymy także kopię bezpieczeństwa rejestru lub punkt przywracania systemu. Takie rozwiązanie przyda się, gdy czyszczenie wywoła błędu lub po prostu w przyszłości, gdy system nagle przestanie działać.