PeerBlock Download

PeerBlock to zaawansowane narzędzie do blokowania IP. Pozwala nam kontrolować sposób, w jaki komputetr współpracuje z innymi komputerami w Internecie, umożliwiając w ten sposób blokowanie serwerów i szkodliwych stron internetowych. Ze względu na swoją otwartą strukturę, program może być rozwijany przez użytkowników (dodawanie nowych definicji zagrożeń, zaznaczanie niebezpiecznych witryn). Umożliwia wybór serwerów, adresów ip czy stron, które chcemy zablokować, a także stworzenie własnej listy oraz importowanie z sieci.

W trakcie pierwszego uruchamiania PeerBlock możemy wybrać dokładnie co chcemy zablokować (pliki adware, monitoring sieci P2P, a nawet szpiegujące strony rządowe). Dzięki funkcji Always Allow HTTP, możemy błyskawicznie włączyć połączenia z portami 80 i 443 (nawet jeśli są na naszej liście blokowanych), dzięki czemu możemy w każdej chwili przeglądać witryny. Ponadto posiada rozbudowany dział pomocy, który uaktywnia się przy pierwszych otwarciu poszczególnych opcji. Z poziomu Protection możemy dokonać ustawić m.in. automatyczną ochronę lub wybór określonych adresów IP do blokowania. Dodatkowe funkcje odpowiadają za zmianę zachowania programu oraz ustawienia stron.

PeerBlock to aplikacja, dzięki której możesz kontrolować miejsca, z którymi komunikuje się twój komputer. Dzięki przejrzystej liście połączeń i wyszczególnieniu "znanych złych" komputerów, PeerBlock zablokuje komunikację z niebezpiecznymi serwerami.

Do niebezpiecznych serwerów zalicza się serwery z różnego rodzaju reklamami, z treścią szpiegującą, serwery monitorujące aktywność p2p, komputery które zostały zhakowane, oraz wiele innych komputerów, które w jakiś sposób mogłyby zagrozić Twojemu bezpieczeństwu.

Dzięki PeerBlock twój komputer nie prześle wyżej wspomnianym serwerom żadnych danych, oprócz tego żaden niewłaściwy komputer nie będzie mógł nawiązać połączenia z Twoim komputerem.

Program jest całkowicie darmowy!