Driver Genius Professional Download

Driver Genius Professional to jeden z najlepszych programów do zarządzania sterownikami w komputerze. Przede wszystkim narzędzie umożliwia wykonanie kopii zapasowej wszystkich sterowników np. przed sformatowaniem dysku lub aktualizacją systemu do nowszej wersji. Program tworzy gotowy pakiet ze wszystkim sterownikami w formie pliku instalacyjnego - po przeinstalowaniu systemu wystarczy tylko uruchomić stworzony instalator, by przywrócić zachowane sterowniki jednym kliknięciem myszy.

Program umożliwia także wyszukanie najnowszych sterowników do zamontowanych podzespołów komputera. To działa również łatwo - wystarczy kliknąć w opcję aktualizacji, a Driver Genius Professional automatycznie wyszuka najnowszych sterowników do rozpoznanego i podłączonego sprzętu, a następnie je pobierze i zainstaluje. Istnieje także możliwość uaktywnienia automatycznych aktualizacji sterowników, co sprawi, że program samodzielnie będzie sprawdzał dostępność uaktualnień co jakiś czas i pobierał je w razie potrzeby.

Driver Genius Professional posiada również możliwość usuwania zbędnych lub nieprawidłowych sterowników z komputera, co jest przydatne w sytuacji, gdy chcemy np. oczyścić wszelkie informacje o sterownikach i zainstalować je na nowo, "na czysto". Niewielkim dodatkiem jest również zakładka z informacjami o systemie, takimi jak szczegóły odnośnie podłączonego sprzętu (nazwa producenta, model, numery seryjne itp.), a także informacje o temperaturze procesora, karty graficznej oraz dysków.