DivX Plus Download

Czasy, w których jeden film z powodzeniem można było zmieścić na płytę CD o pojemności 700 MB bezpowrotnie minęły. W dobie dużych monitorów i telewizorów z rozdzielczością HD, film musi mieć świetną jakość, a co za tym idzie wysoką rozdzielczość. Aby jednak odtworzyć taki film na komputerze niezbędne są odpowiednie do tego celu kodeki i filtry. Jednym z nich jest DivX Plus.

DivX Plus to niezwykle popularny i skuteczny zestaw niezbędnych komponentów do odtwarzania filmów w rozdzielczościach HD. Filmy w tej jakości są nagrane zazwyczaj w formacie MPEG-4, H.264 z audio w systemie MP3, AC3, ACC, Vorbis i DTS. Tradycyjne kodeki do filmów nie zawsze dają sobie radę z takim zestawieniem, dlatego niekiedy konieczne staje się zainstalowanie kolejnej paczki.

Oczywiście DivX Plus to nie tylko filmy w rozdzielczości HD. Pakiet z powodzeniem radzi sobie z takimi formatami jak .avi, .mp4, .mov, .rmvb, .wmv czy .mkv oraz oczywiście divx etc. Pakiet współpracuje z dowolnym odtwarzaczem plików multimedialnych zainstalowanym na dysku komputera, dzięki czemu możemy oglądać film w rozdzielczości HD na dowolnie wybranym, ulubionym programie.

DivX Plus to nie tylko pakiet kodeków, filtrów i komponentów umożliwiających odtwarzanie filmów HD. W skład zestawu wchodzi również prosty konwerter materiałów wideo pomiędzy różnymi formatami o nazwie DivX Plus Converter. Oprócz tego otrzymujemy dostęp do prostych odtwarzaczy DivX Plus Player i DivX Plus Web Player.

Warto zwrócić uwagę na nową funkcję DivX To Go. Co to takiego? Otóż funkcja ta pozwala dostosować materiał wideo do odtwarzania na stacjonarnym urządzeniu – telewizorze, kinie domowym, odtwarzaczu DVD lub Blu-ray, konsoli etc., między innymi poprzez wybór certyfikatu posiadanego przez odtwarzacz (DivX, DivX Plus lub DivX Plus HD). W ostateczności nagrywamy materiał wideo na płycie i bez problemu odtwarzamy na dowolnym urządzeniu.