BurnAware Free Download

Co prawda obecnie coraz częściej korzystamy z przenośnych dysków lub pamięci flash typu pendrive, a czasy w których większość danych nagrywaliśmy na płytach CD lub DVD powoli mijają, to i tak nagrywarki płyt wszystkich formatów są obecne w większości komputerów.

Nagrywarka sama w sobie jest w sumie bezużyteczna, zaś korzystanie z wielkich i niekiedy płatnych programów nie każdemu pasuje. Idealną receptą na ten problem jest bezpłatny i bardzo prosty program do nagrywania płyt CD, DVD oraz Blu-ray - BurnAware Free. Jeśli ktoś nie chce bawić się setką ustawień i po prostu zamierza nagrać płytę, szybko i solidnie, program ten jest idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście nie jest to tylko banalna aplikacja bez kilku ciekawych i przydatnych w codziennym użytkowaniu opcji. BurnAware Free posiada między innymi możliwość nagrywania gotowych obrazów ISO zapisanych na dysku komputera. Użytkownik ma również możliwość stworzenia własnej kompilacji dysków z danymi lub dysku Audio CD z plikami WMA, MP3, WAV etc. Na deser zostaje opcja tworzenia płyt DVD Video.

Oczywiście BurnAware Free w pełni obsługuje wszystkie sprzętowe interfejsy takie jak IDE, USB, 1394, SATA czy SCSI we wszystkich wariantach i generacjach. Za pomocą tego programu nagramy płytę w formacje CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE, HD DVD-R/RW i DVD-RAM. Na deser mamy możliwość stworzenia multisesji zapisu, sprawdzić spójność zapisanych danych lub odtworzyć płytę w locie z funkcją on-the-fly.