EaseUS Partition Master Home Edition Download

W dzisiejszych czasach, gdy dyski twarde mogą mieć nawet 3 TB pojemności, zarządzanie nimi oraz ich ogromną powierzchnią jest nie lada wyzwaniem. Kiedyś, gdy pojemność ograniczała się do kilkudziesięciu GB nie było takiego problemu, dziś podzielenie tak ogromnego dysku na osobne partycje może być problemem. Na szczęście program EASEUS Partition Master z pewnością nam w tym pomorze.

EASEUS Partition Master to bezpłatny program przeznaczony do zarządzania partycjami na dysku twardym komputera, który pracuje w oparciu o system operacyjny Windows. EASEUS Partition Master to idealna alternatywa dla płatnych aplikacji, które zazwyczaj nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Najważniejszą zaletą programu jest możliwość zarządzania partycjami bez utraty zapisanych na niej danych. Możemy więc zmieniać rozmiar partycji, przesuwać je, tworzyć nowe lub usuwać bądź formatować obecnie istniejące. Obsługa programu ogranicza się do kilku prostych kroków, dzięki czemu nawet niedoświadczony użytkownik z powodzeniem sobie poradzi. Producent zapewnia, że podczas wszystkich operacji dane są w zupełności bezpieczne.

Ciekawą funkcją programu EASEUS Partition Master jest możliwość podglądu wszystkich operacji jeszcze przed rozpoczęciem procesu dokonywania ostatecznych zmian. Dzięki temu użytkownik może sprawdzić, czy poczynione przez niego kroki są w 100-procentach prawidłowe i czy nowy ukłąd partycji na pewno mu odpowiada. Program EASEUS Partition Master obsługuje dyski twarde o pojemności od 2 GB do 2 TB. Jako że ma rynku dostępne są już większe nośniki danych, wraz z najbliższymi aktualizacjami programu zapewne pojawi się wsparcie dla większych dysków.