ABBYY FineReader Professional Edition Download

ABBYY FineReader 11 Professional Edition to narzędzie OCR przeznaczone do rozpoznawania tekstu z plików graficznych (skany dokumentów oraz zdjęć) oraz z plików nieedytowalnych (np. PDF). Program bez problemów rozczyta tekst zawarty w dokumentach i obrazach, po czym przetworzy go w edytowalną treść tekstową, na której użytkownik będzie mógł wykonywać wszystkie operacje, jak na zwykłym dokumencie tekstowym. ABBYY FineReader działa bardzo szybko, w ostatniej wersji programu została znacznie ulepszona prędkość skanowania i rozpoznawania tekstu.

Ogólne informacje:

  • doskonale rozpoznaje tekst zawarty w plikach graficznych
  • łatwy w obsłudze, nie sprawi problemów początkującym użytkownikom
  • rozpoznaje pismu drukowane, tabele, języki formalne (C++, Pascal), znaki subskryptu (r2), proste formuły chemiczne (np. CO2), kody kreskowe, tekst zapisany w pionie, odnośniki internetowe, pieczątki, nagłówki, stopki oraz numeracje stron
  • otwiera pliki graficzne JPG, PNG, BMP, TIFF, DCX, WDP, DIB
  • pozwala zapisywać odczytaną treść do dokumentów w formacie DOC, PDF, RTF, TXT, XLS, CSV, HTML, DJVU oraz wiele innych
  • rozpoznaje tekst w 189 językach (w tym j. polski)
  • rozpoznaje i zachowuje w odtworzonym dokumencie kolory tekstu
  • zachowuje oryginalny układ dokumentu
  • automatycznie przetwarza dokumenty
  • pozwala tworzyć e-booki w formacie EPUB oraz FB2

Aplikacja okaże się niezwykle pomocna w firmach oraz biurach, gdyż za jej pomocą oszczędzimy cenny czas, który normalnie byśmy stracili na ręczne przepisywanie dokumentów. Proces odczytywania jest bardzo prosty, wystarczy wskazać odpowiedni plik graficzny lub PDF, a program automatycznie przeprowadzi nas krok po kroku przez proces przekształcania treści na edytowalny format tekstowy.

ABBYY FineReader 11 pozwala na dokładne odtworzenie całego skanowanego dokumentu, łącznie z jego strukturą i układem tekstu, tabel, kolumn, spisu treści oraz wszystkich innych elementów występujących w dokumentach.

Dodatkowym narzędziem zawartym w pakiecie ABBYY FineReader 11 jest Screenshot Reader, dzięki któremu użytkownik może wyodrębnić tekst bezpośrednio ze zrzutu ekranu, którego dokonał za pomocą przycisku PrtScrn. Okaże się to niezwykle przydatne wtedy, gdy chcemy wyodrębnić tekst z jakiegoś elementu widocznego na stronie internetowej bądź prezentacji.

Odtworzony dokument można zapisać na formaty zgodne z programami biurowymi, takimi jak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Adobe Acrobat oraz z całym pakietem OpenOffice oraz LibreOffice.