doPDF Download

Nie każdy stosowany przez użytkowników edytor tekstowy ma możliwość zapisywania dokumentów bezpośrednio w formie plików PDF. Jeśli korzystamy z najpopularniejszego edytora, czyli MS Word z pakietu Office, świetnym dopełnieniem całości jest program doPDF.

Już sama nazwa wyraźnie wskazuje, do czego służy ten program. Narzędzie doPDF służy do szybkiego i prostego konwertowania plików PDF. Program jest w zupełności darmowy i można go używać zarówno w domu do prywatnych spraw, jak i w firmie do przygotowywania dokumentów, faktur i umów.

Podobnie jak inne programy tego typu dostępne w sieci, tak samo doPDF jest widziany w systemie jako wirtualna drukarka. Aby stworzyć plik PDF wystarczy „wydrukować” dowolny dokument w dowolnym edytorze tekstowym za pomocą drukarki doPDF. Program współpracuje praktycznie z każdym edytorem tekstowym oferującym wydruk dokumentu, np. Notatnik, Word, Excel, jak również wszystkie popularne przeglądarki internetowe, takie jak Firefox, Opera, Google Chrome czy Netscape.

W ustawieniach programu możemy ustawić końcowy rozmiar pliku, jego orientację (w pionie lub poziomie), ogólny układ, rozdzielczość etc. W odróżnieniu od innych programów tego typu, doPDF nie wymaga instalacji żądnych dodatków ani komponentów typu NET Framework oraz GhostScript.